اخبار رسانه ها

مردم می‌توانند در اماکن ویژه چادر مسافرتی برپا کنند

در‌حالی‌که در نخستین جلسه ستاد خدمات سفر، معاون گردشگری کشور اعلام کرده بود که استفاده از چادرهای مسافرتی آسیب اجتماعی به دنبال دارد و ممنوع است، طبق نخستین اطلاعیه صادرشده از سوی این ستاد، مردم می‌توانند در اماکن ویژه در هریک از استان‌ها از چادرهای مسافرتی برای اسکان استفاده کنند.
به گزارش جامعه فارس، بنا بر اطلاعیه نخست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، تلاش و برنامه‌ریزی برای تامین نیاز اقامتی هموطنان سراسر کشور و سامان‌دهی محل اسکان و نظارت بر نحوه ارائه خدمات تاسیسات گردشگری، به عنوان مهم‌ترین رئوس اقدامات اجرایی در تعطیلات نوروز‌93 در دستورکار قرار گرفته است.
هموطنان و مسافران نوروزی می‌توانند ضمن استفاده از تمام مراکز اقامتی و واحدهای پذیرایی ،در اماکن ویژه سامان‌دهی چادرهای مسافرتی هریک از استان‌ها اسکان یابند تا علاوه بر برخورداری از امنیت و تامین نیاز عمومی، ایام فرح‌بخشی را به همراه خانواده در نخستین روزهای سال جدید تجربه کنند.
لازم به اشاره است که هم‌اکنون با تشکیل ستاد مرکزی هماهنگی خدمات کشور، 10دستگاه فرابخشی شامل وزارت بهداشت، وزارت دادگستری، وزارت درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش‌و‌پرورش، وزارت کشور، وزارت راه‌وشهرسازی، نیروی انتظامی، سازمان صدا‌و‌سیمای جمهوری اسلامی ایران و جمعیت هلال‌احمر با محوریت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور خدمت‌رسانی به هموطنان در تعطیلات نوروز‌93 بسیج شده‌اند.

 

تخفیف 40‌درصدی نرخ هتل‌ها در نوروز‌93

رئیس جامعه هتل‌داران کشور گفت: در نوروز‌93 تا 40‌درصد در قیمت هتل‌های کشور تخفیف وجود دارد.
به گزارش فارس‌، جمشید حمزه‌زاده اظهار داشت: راهنمایان گردشگری، هتل‌ها و اماکن اقامتی و همچنین دفاتر و آژانس‌های مسافرتی ارکان مهم سفرهای توریستی و گردشگری هستند که در این میان نقش راهنمایان بسیار مهم و حیاتی
است.
رئیس جامعه هتل‌داران کشور گفت: ما به منظور حمایت از صنف تلاشگر راهنمایان گردشگری، برنامه‌های بی‌شماری داریم که از جمله می‌توان به اختصاص کارت عضویت و تخفیف ویژه برای تورهای گردشگری اشاره کرد.
حمزه‌زاده خاطر‌نشان کرد: در نوروز‌93 تا 40‌درصد تخفیف در هتل‌های کشور   داریم و با توجه به پایین بودن میزان استفاده مردم از هتل، امیدواریم شاهد حضور بیشتر مسافران و گردشگران در هتل‌ها باشیم.

 

سود ودیعه متقاضیان حج 20 درصد شد

ودیعه متقاضیان حج بر اساس قرارداد شورای پول و اعتبار و بانک ملی ایران سپرده بلند مدت محسوب و به آن سود 20 درصدی پرداخت می شود. حسن افشار محمدیان، مسئول اطلاع رسانی بانک ملی با اعلام این خبر ا و تاکید بر اینکه برای ودیعه عمره گزاران مفرده هم سود 20 درصد محاسبه و پرداخت می شود، گفت: چنانچه متقاضی حج تمتع از تشرف منصرف شود، نرخ سود ودیعه وی متناسب با مدت زمان ودیعه محاسبه و پرداخت خواهد شد.
محمدیان افزود: محاسبه نرخ سود براساس سپرده بلند مدت است مشروط بر این که زودتر از موعد برداشت نشود.
وی اعلام کرد: چنانچه مبلغ ودیعه متقاضیان حج یک میلیون تومان باشد، بر اساس نرخ سود 20 درصد سالانه 200 هزار تومان سود به ودیعه آنان تعلق می گیرد.
افشار محمدیان گفت: متقاضیان حج چنانچه قصد تشرف نداشته باشند و پس از گذشت دو سال از ودیعه گذاری، اصل و سود را بخواهند، بانک ملی ایران اصل و سود آنان را به سرعت پرداخت می کند.

ادامه مطلب...

 

مسؤولان استان پیگیر جذب حداکثری بودجه زیارت هستند

معاون هماهنگي امور زائران استانداري خراسان رضوي گفت: در حال حاضر همه نمايندگان استان و استاندار، پيگير جدي جذب بيشترين ميزان بودجه زيارت به استان هستند و ان شاء ا... نتيجه هم خواهند گرفت. محمد مهدي اعلايي در جلسه اي که براي بررسي نهايي طرح توسعه کمي وکيفي زيارت برگزار شده بود، افزود: مطالعات توسعه کمي و کيفي زيارت با فراگيري مقبولي انجام شده و بايد در يک بازه زماني کوتاه مدت با اخذ نظرات تکميلي دستگاه ها نهايي شود. هم چنين با تصويب خروجي مطالعات در کارگروه استاني و ملي زيارت، بايد وارد مرحله اجرايي مطالعات شد و با عنايت به اين که زيارت محور توسعه معنوي و مادي شهر مشهد و استان است دستگاه هاي اجرايي بايد در همه شئون خدمت رساني ارتباط برنامه ها و اقدامات شان را با خروجي اين مطالعات اعلام کنند.به گزارش روابط عمومي استانداري،معاون هماهنگي امور زائران استانداري خراسان رضوي با اشاره به بعضي موضوعات مطروحه اخير در استان در خصوص مسايل مربوط به زيارت و زائران گفت: اين مسلم است که براي انجام بسياري از امور به بودجه و اعتبار نياز است و همه ما بايد تلاش کنيم که زمينه تخصيص و جذب حداکثري بودجه را فراهم کنيم ولي در مقوله زيارت اين همه ماجرا نيست. الان همه نمايندگان استان و استاندار محترم پيگير جدي جذب بيشترين بودجه زيارت ممکن به استان هستند و ان شاء ا... نتيجه هم خواهند گرفت. ولي به نظر مي رسد گره زدن صرف توسعه زيارت به بودجه زيارت نه در نظام اجرايي کار مطلوبي است و نه در ساحت اجتماعي فرهنگ سازي مناسبي است.

ادامه مطلب...

 

گردشگری مذهبی:حلقه مفقوده توریسم در ایران

«السلام علیک یا علی بن موسی الرضا(ع)». این عبارت آشنا و صمیمانه‌ای است که هر مسلمان با شنیدن آن به 
یاد سفرهای معنوی می‌افتد و دلش هوای زیارت امام مهربانی‌ها دارد، ...

نعمتی که همه ما ایرانی‌ها از آن بهره‌مند هستیم. اکنون گردشگری سالهاست به یکی از پردرآمدترین صنعتها تبدیل شده است. بسیاری از کشور‌ها آن را به عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغال، رشد بخش خصوصی و توسعه زیربنایی می‌دانند. سالانه بیش از یک میلیارد نفر از جاذبه‌های سیاحتی، طبیعی و فرهنگی کشورهای مختلف بازدید می‌کنند و درآمد حاصل از این شمار گردشگر رقمی در حدود 770 میلیارد دلار است، اما ایران از این رقم هنگفت بهره‌ای ندارد.

اولویت سودآوری گردشگری مذهبی
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این زمینه می‌گوید: باید در حوزه‌های تخصصی کاملا کاربردی عمل کنیم. یکی از این اقدامات کاربردی؛ ایجاد هلدینگ گردشگری زیارت با محوریت مشهد مقدس است که می‌تواند به صورت تخصصی درباره بحث زیارت کار کند و ما تلاش داریم با حمایت از بخش خصوصی سودآوری گردشگری مذهبی را برای آنان فراهم کنیم.

ادامه مطلب...

 
مطالب بیشتر...
بیمه نامه جامع حوادث ویژه گردشگران و زائرین
فرصت های تبلیغاتی
فلش فروشگاه