گزیده اخبار

مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد خبر داد: اسكان زائران نوروزي در 5 کمپ مشهد

مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهدگفت: ‌پنج كمپ در ايام تعطيلات نوروز امسال، اسكان موقت زائران را بر عهده دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداري مشهد،‌ محمد‌مهدي كريمي با بیان این مطلب اظهار داشت: امسال كمپ‌هاي طرق،‌ بابا‌قدرت، مركز اسكان وحدت، مركز شهيد خورشيدي و مركز اسكان جمهوري اسلامي از 25 اسفندماه پذيراي مسافران نوروزي خواهند بود.
وي ادامه داد:‌ در همين راستا پنج ايستگاه استقبال از زائر در مبادي ورودي شهر مستقر خواهد شد و ضمن راهنمايي مسافران براي انتخاب مسير درست و اسكان مناسب، ‌به ارائه نقشه‌هاي شهر مشهد و ديگر محصولات فرهنگي خواهند پرداخت.
مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداري مشهد در ادامه گفت:‌22 پایگاه راهنماي زائر نيز در سطح شهر مستقر هستند تا خدمات مناسب و در خور شأن زائران بارگاه رضوي ارائه شود.
كريمي همچنين از راه‌اندازي پنج تيم گشت سيار راهنماي زائر در اطراف حرم مطهر خبر داد و گفت: امسال براي نخستين بار تلفن راهنماي زائر با کد 09613 برای اطلاع‌رسانی در سطح ملی راه‌اندازي شده است تا انتخاب محل اسكان و دريافت ديگر اطلاعات مورد نياز مسافران مشهد از مبدأ امكان‌پذير شود.
مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداري مشهد تاكيد كرد: با توجه به اهميت اطلاع‌رساني مناسب براي كساني كه قصد سفر به مشهد مقدس را دارند،‌ وب سايت اطلاع‌رساني گردشگري مشهد مقدس راه‌اندازي و تيزر شبكه بزرگ اطلاع‌رساني شهرداري مشهد نيز تهيه شده است.
به گفته كريمي انتشار کتاب سیمای گردشگری مشهد، 3‌هزار عدد سی‌دی مستند خورشید شرق و نرم‌افزار گردشگری، 2‌هزار عدد کتابچه پالتویی، نقشه گردشگری به زبان‌هاي انگلیسی، عربی و فارسی و نيز نقشه کودکانه و نقشه تخصصي با اطلاعاتي نظير نشاني پایگاه‌های راهنمای زائر‌، هتل‌ها‌، راه‌آهن و فرودگاه و... از اقداماتي است كه در اين ايام اجرايي خواهد شد‌.
وي در همين راستا به تهيه کارت بازی گردشگری کودکان، کتاب نفیس مشهد شهر بهشت، پازل کودکان و ویژه‌نامه‌هاي نوروزی نيز اشاره كرد.
كريمي در پايان از برگزاري تورهاي گردشگري در سطح شهر مشهد از سوي مناطق مختلف شهرداري نيز خبر داد و گفت: از اول فرودين ماه 1391،‌ تور نیم روزه مشهد‌گردی ویژه زائران داير خواهد بود تا امكان آشنايي با جاذبه‌ها و قابليت‌هاي شهر و استفاده از آن‌ها براي زائران فراهم شود.

 

برخی مسئولان بودجه بازسازی زادگاه فردوسی رابه باد دادند

رئيس بنياد فردوسي با انتقاد از عدم مناسب سازي فضاي زادگاه فردوسي گفت: براي بازسازي زادگاه فردوسي ميلياردها تومان بودجه توسط اسفنديار رحيم مشايي و سه استاندار پيشين حيف و ميل شد،اما پس از آن چند شركت و بخش خصوصي عهده دار بازسازي شدند كه متأسفانه آن هم از يادها رفت.

به گزارش فارس،نشست رسانه اي «هزاره جهاني شاهنامه از آغاز تا فرجام» و آيين نكوداشت همگامان رسانه اي «هزاره صبح» امروز با حضور محمدحسين طوسي وند رئيس بنياد فردوسي، ياسر موحدفر دبيركل بنياد فردوسي،ميثم موحدفر در خانه هنرمندان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

براساس اين گزارش،محمدحسين توسي وند با اشاره به اينكه در برلين ساكنم اما به دليل عشق به فرهنگ اين سرزمين جاويد زندگي خود را وقف اشاعه ادب فارسي كرده ام،با ارائه گزارشي از روند برنامه ها،طرح ها و اقدامات صورت گرفته و نگرفته درباره زادگاه فردوسي عنوان كرد:بنياد فردوسي هفت كنگره سراسري را به نام «پاژ» برگزار كرد و هدف برگزاري اين كنگره آن بود كه بتوانيم زادگاه فردوسي را از اين وضعيت نامناسب خارج كنيم.

ادامه مطلب...

 

رشد 5/16درصدي آمار ورود گردشگران خارجي به کشور

معاون گردشگري سازمان ميراث‌فرهنگي،صنايع‌‌دستي و گردشگري از رشد 5/16 درصدي آمار ورود گردشگران خارجي به کشور طي چهار ماه نخست سال‌جاري خبر داد.

 «حامد دهقانان» با بيان اين خبر گفت: بر اساس آخرين آمار دريافتي در چهار ماه نخست سال 1390 تعداد گردشگران خارجي ورودي به کشور با ثبت 5/16 درصد رشد نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل،به تعداد يک ميليون و 148 هزار و 913 گردشگر رسيده است.

معاون گردشگري سازمان با بيان اينکه آمار گردشگران ورودي به کشور در تير ماه سال‌ جاري نيز رشد قابل توجهي داشته است؛افزود: تعداد گردشگران خارجي ورودي به کشور در تير ماه سال 1390 نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته با رقمي معادل 325 هزار و 291 نفر رشدي معادل 7/18درصد را به دنبال داشته است.

بنا به گفته اين مقام مسئول آمار جمع‌ آوري شده نتيجه ثبت ورود گردشگران خارجي ورودي به کشور از طريق چهار مرز دريايي،هوايي،زميني و ريلي است که بر اساس آمار ارائه شده از سوي مراجع ذيصلاح اعلام مي‌شود.

 

برگزاري نمايشگاه‌هاي ويژه ماه رمضان در مجموعه فرهنگي- تاريخي نياوران

سرپرست مجموعه فرهنگي-تاريخي نياوران از برگزاري نمايشگاه‌هاي ويژه ماه مبارک رمضان با عنوان "رمضان ماه خدا" همزمان با شب‌هاي پر فيض و معنوي قدر و همچنين شهادت مولاي متقيان،حضرت علي (ع) از تاريخ 26 مرداد ماه در اين مجموعه خبر داد .

«علي اکبر کريمي»،سرپرست اين مجموعه با بيان اينکه به مناسبت اين ايام پر خير و برکت نمايشگاه‌هاي مختلفي از مخازن کاخ موزه‌هاي اين مجموعه برگزار مي‌شود،افزود: رونمايي از يک نسخه خطي نفيس قرآن کريم از مخزن کتابخانه اختصاصي کاخ نياوران و متعلق به بيش از 200 سال قبل از جمله برنامه‌هاي اين مجموعه به مناسبت اين ايام است.

او با اشاره به اينکه به مناسبت شهادت حضرت علي(ع) نيز نمايشگاه‌هاي مختلفي در کاخ موزه‌هاي اين مجموعه برگزار مي‌شود، توضيح‌داد: نمايش مجموعه‌اي مذهبي از تابلوهاي مربوط به حضرت علي(ع) و عکس آن حضرت و جعبه نفيس نقره‌کوب براي نگهداري از قرآن کريم از مخزن کاخ اختصاصي نياوران،نمايش تابلوي ويتراي (نقاشي روي شيشه) با محتواي عکس و شمشير حضرت علي(ع) از مخزن کتابخانه اختصاصي و همچنين نمايش کشکول و تبرزين از مخزن کاخ صاحب قرانيه ديگر آثاري هستند که در ايام ماه مبارک رمضان به نمايش گذاشته مي‌شوند.

سرپرست مجموعه فرهنگي-تاريخي نياوران تصريح‌کرد: آيين افتتاح اين نمايشگاه‌ها و رونمايي از اين نسخه نفيس قرآن کريم چهارشنبه 26 مرداد ماه‌جاري رأس ساعت 11 در کتابخانه اختصاصي کاخ نياوران برگزار مي‌شود و نمايشگاه‌ها تا پايان ماه مبارک رمضان ادامه خواهند داشت.

 

 

روند جذب سرمايه‌گذاري در صنعت گردشگري کشور از شرايط مطلوب و رو به رشدي برخوردار است

معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري کشور گفت: سرمايه‌گذاري در حوزه تأسيسات و زير ساخت‌هاي گردشگري در سال‌‌هاي اخير رشد قابل توجهي داشته است.

دکتر روح‌الله احمدزاده کرماني در مراسم توديع و معارفه معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي سازمان ميراث‌فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري گفت: سرمايه‌گذاري شرط لازم توسعه زيرساخت‌ها و تأسيسات گردشگري در کشور بوده و از معاونت سرمايه‌گذاري سازمان انتظار مي‌رود همه امکانات،‌ظرفيت‌ها و تسهيلات قانوني موجود را جهت مشارکت حداکثري سرمايه‌گذاران بخش خصوصي در اين بخش فعال نمايد.

رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري با اشاره به روند رو به رشد سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در زير ساخت‌ها و تأسيسات گردشگري کشور گفت: کشور ايران به لحاظ برخورداري از جغرافياي طبيعي،تاريخي و فرهنگي در عرصه جهاني داراي اهميت فراواني است و از معاونت سرمايه‌گذاري سازمان انتظار مي‌رود براي معرفي فرصت‌ها و زمينه‌‌هاي سرمايه‌گذاري متناسب با ظرفيت‌ها و استعداد مناطق نمونه گردشگري کشور برنامه‌ريزي نمايد.

معاون رئيس‌جمهور با اشاره به رشد قابل ملاحظه زيرساخت‌ها و تأسيسات در مناطق نمونه گردشگري در سال‌‌هاي اخير در کشور اظهار داشت: براي ايجاد زير ساخت‌ها و تأسيسات در مناطق نمونه گردشگري کشور سرمايه‌گذاري‌هاي قابل توجهي توسط دولت و بخش خصوصي صورت گرفته است اما براي شتاب بخشيدن به روند موجود همه سازمان‌هاي ذيربط در حوزه سرمايه‌گذاري بايد با بالابردن سرعت و ظرفيت پاسخگويي در اين بخش روند سرمايه‌گذاري اين بخش را تسهيل کنند.

 
بیمه نامه جامع حوادث ویژه گردشگران و زائرین
فرصت های تبلیغاتی
فلش فروشگاه